Призначення
Охоронно-пожежна сигналізація призначена для охорони технічними засобами житлових та виробничих приміщень від доступу сторонніх осіб та запобігання їх небажаній присутності, а також попередження можливих загорянь, задимлень.
Склад
Охоронно-пожежні системи складаються з контрольного приладу, контрольних датчиків і провідних або радіоліній, що з’єднують їх. Так як прилад приймально-контрольний охоронно-пожежний (ППКОП) може працювати як з охоронними датчиками, так і з пожежними датчиками, то, як правило, на об’єкті, що охороняється, встановлюються і охоронні і пожежні датчики, але більшою мірою це залежить від замовника.
Принцип роботи
У датчиках охоронної сигналізації на рух встановлено плату з приймачем теплового випромінювання. У цих датчиків є свої параметри, що змінюються і незмінні. Параметри, що змінюються, регулюються за місцем установки. Датчики СМЯ встановлюються на двері та вікна. Вони спрацьовують при відчиненні дверей. У датчиках на розбиття скла встановлено плату з приймачем акустичних сигналів. Налаштування датчиків виконуються за місцем встановлення.
Пожежні датчики працюють на зміну густини газів у повітрі. Тому при попаданні диму, пари та ін, електрична схема спрацьовує і сигнал надходить у ППКОП. Разом із пожежними датчиками встановлюються пожежні кнопки, вони потрібні для примусового замикання полюсів живлення з подальшою подачею звукового оповіщення від ППКОП на сирену та попередження людей про можливу пожежу. ППКОП може бути місцевого оповіщення та з оповіщенням до охоронного агентства (охоронної організації) за допомогою радіоліній. ППКОП розрізняються за кількістю шлейфів, набору функцій, способу програмування та ін. ).
Постановка об’єкта «на охорону» може проводитись за допомогою електронного ключа, клавіатури або безпосередньо диспетчером у охоронній фірмі (службі охорони). В систему ОПС входять таблички, наклейки, сирени різних габаритів та параметрів та застосовуються як допоміжні предмети оповіщення.